2011 Award Recipients

Academic Excellence Award for Fraternities
  FarmHouse
Academic Honor Award in Comprehensive Health and Physical Education
rebekah gordon Rebekah Gordon
Academic Honor Award in Physical Education
eaves Jonathan Eaves
Academic Honor Award in Sport and Fitness Management
hazouri Whitney Hazouri
Alpha Epsilon Delta Award
Young Elizabeth Margaret Garner
Alpha Epsilon Rho Award
Driver Rachel Ellis
Alpha Phi Sigma Distinguished Honors Graduate Prize
Spigner Similoluwa Adeeko
Art and Design Award of Outstanding Scholarship and Achievement in Fine Arts
McDowell Stefani Slaughter
Art and Design Outstanding Student in Photographical Studies
Bekane Jeremy Cote
Bernard E Williams Award
fockler Stephanie N. Fockler
Best Graduate Research Scholar Award
  Robin E. Herndon
Center for Design Technology and Industry Award for Excellence in Design
Miller Sarah Chisenall
Clements Award
Hill Caleb Osborne
Colonial Dames of America Paper Award
  Douglas Allen
Delta Mu Delta For Excellence in Leadership and Scholarship
Leonce Erica Lewis
Delta Sigma Pi Scholarship Key
Crescenzi William A. Tatum
Dennis Lee bowden Computer Science Award
Tatum Chase Rushing
Emma Coburn Norris Peak Award
thommesen Kyle A. Thommesen
Faye Ellis Memorial Award
Finch Elizabeth Margaret Garner
G Ray Mathus Memorial Award
engall Mark David Engwall
Georgia Irene Gill Davis Award
Moore Krista Andrews
James A Whiteside Award
Shields Russell Salmon
James F O Neal Mathematics Education Award
williams Jason Scott Williams
John M Long Achievement Award
  Adam Hottell
Modern Language Award
Till Brittany Arielle Heitling
Nolan C. Hatcher Outstanding International Student Award
leonce Burke Leonce
Outstanding Freshman Award
Braswell Theresa Kiernan
Outstanding Graduate Political Science Student of The Year - MPA
Ingram Stephanie Yawn
Outstanding Music Graduate Award
conlan Allison Conlan
Outstanding Political Science Student of The Year
Cain Joseph Callaway
Phi Alpha Theta Award
Brechwald Anthony J. Wilson
Pi Mu Epsilon Excellence In Leadership Award
Butler Carrie Cawley
Rays Baggett Education
  Charles I Windham
RH Ervin Award
Yoder Megan Hunt
Sigma Tau Delta Award
May Stephanie Fockler
Sigma Theta Tau Iota Theta Chapter Outstanding Nursing Student
Callaway Krista Andrews
Sorrell Award
cooper Kortney Cooper
The Eulene Hawkins Social Work Award
Micciche Nakisha S. Williams
The Psi Chi Award for Outstanding Service and Leadership
Salmon Chelsey Leigh Hess
Virgil L Collins Mathematics Award
Poole Tyler Moore
WP Lewis Award
Leverett Aundrea Poole
Apply Now!